Мета заняття
Склад заняття
Забезпечення заняття
1. Наочні посібники: стенд: Структура САПР, карта Математичне та інформаційне забезпечення САПР.
2. 2.Роздатковий матеріал: С37 Информатика: Базовый курс / С.В. Симонович и др. – СПб.: Питер, 2002. – С. 394 - 433: ил. ISBN 508046-0134-2.
3. 3.Технічні засоби навчання:мультимедійний проектор
4. Учбові місця (для практичних занять, лабораторних робіт): ауд. 137
5. Література
Основна:
1. Хокс Б. Автоматизированное проектирование и производство: Пер.с англ. – М.: Мир, 1991. – 296 с.
2. Справочник по САПР Под ред. Скурихина В.И. – К.: Техника, 1988. – 375 с.
Додаткова Михайленко В. Є., Ванін В. В., Ковальов С.М. Інженерна та комп'ютерна графіка: Підручник для студ. вищих навч. закл. / За ред.. Михайленка В.Є.. 3-є вид. – К Каравела, 2004. – 344 с.
№ елемента | Елементи заняття, учбові запитання, форми та методи навчання | Зміни, зауваження, додання |
Організаційний момент: перевірка стану групи до заняття, оголошення теми та мети заняття. | ||
Мотивація навчальної діяльності: - мета проектування; - особливості процесу переробки інформації; - поява численних розробок, спрямованих на створення САПР | ||
Вивчення нового матеріалу (лекція): - Основні терміни та визначення: проектування, автоматизоване проектування, САПР; - Позитивні якості САПР; - Структура САПР: проектна операція, проектна процедура; - Стадії створення САПР; - Впровадження САПР; - Соціальні аспекти; - Математичне забезпечення САПР; - Інформаційне забезпечення САПР. | ||
Закріплення нового матеріалу | ||
СРС: 1. Знайомство з базовими продуктами лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в галузі САПР. Програмні продукти корпорації AutoDesk та її партнерів. 2. Програми для будівельного проектування. | ||
Підсумок уроку. Д/З: вивчити конспект, опрацювати питання СРС. |
Учбово-методична карта (план) заняття
Тема заняття: Настройка системи комп'ютерної графікиAutoCADі основи креслення в двох вимірах.
Вид заняття:Лекція № 2.
Учбова: ознайомити студентів з програмами для будівельного проектування, дати їхню коротку характеристику, провести порівняльний аналіз конструкторських програм. Ввести означення системи проектування AutoCAD, та її настройки. Ознайомити графічним інтерфейсом програми, провести порівняльну характеристику інтерфейсу AutoCAD з іншими графічними редакторами; ввести поняття шаблонів та їх використання; охарактеризувати роботу панелей інструментів, командної стрічки, системи оперативної довідки. Ознайомити з технологією роботи в середовищі AutoCAD.
Виховна:виховувати трудову компетентність студентів, здатність організовувати та проводити виконання різних видів діяльності.