Робота за підручником (с. 32-33)
Вправа 84
— Прочитайте скоромовку, правильно вимовляючи звук [ф].
— Запам’ятайте її і розкажіть сусідові по парті.
— Доведіть, що звук [ф] є приголосним. Простежте, якими органами мовлення створюється перешкода на шляху струменя повітря.
— Придумайте і запишіть п’ять слів, які починаються на букву ф.
Вправа 85. Учні відгадують загадки, добирають слова, які закінчуються на -фон.
Вправа 86. Учні змагаються, хто більше добере і запише слів, які починаються з фото-.
— Перевірте правильність написання цих слів за підручником на с. 33.
Вправа 87. Учитель читає вірш, а учні оплесками виділяють слова зі звуком [ф]. Після цього учні читають вірш, правильно вимовляючи звук [ф].
— Спишіть вірш. Підкресліть букву фу словах.
Вправа 88. Учні з поданих слів складають і записують речення, читають складену розповідь, правильно вимовляючи слова зі звуком [ф].
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
— Запишіть слова, вставляючи пропущені букви.
едір, утбол, туля, орма, ільм, сараан, абрика, рукти, ільм.
— Слова, які починаються буквою ф,назвіть в абетковій послідовності.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Назвіть п’ять слів зі звуком [ф].
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 33 , вправа 89.
Урок 21
Тема: БУКВА Ф БУКВОСПОЛУЧЕННЯ ХВ
Мета: навчати учнів правильно артикулювати слова зі звуками [хв] і [ф], вправляти у правильній вимові і правильному написанні слів із цими звуками; розвивати уважність; виховувати допитливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 33, вправа 89)
— Які назви предметів ви записали? (Портфель, фарба, шафа, графин)
— Зачитайте речення, які склали.
Гра «Цікава буква»
— Назвіть «найпасивнішу», тобто найрідше вживану букву українського алфавіту. (Буква «ф»)
— Доберіть слова з такими буквосполученнями: фі, фо, фа, хв. ( Фігура, фікус, фіга, фірма; форма, фокус, форель, формуляр, фортеця; фабрика, фарба, факел; хвалько, хвиля, хвіст, хворостина)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти приголосні звуки [хв] та [ф] і правильно позначати їх буквами.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ