УРОК 3 клас

Тема. Загальне поняття про прикметник

Мета.Розширити знання учнів про прикметник і його значення у мовленні; вчити визначати прикметник у реченні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виробляти навички каліграфічного письма; розвивати увагу та спостережливість; збагачувати мовлення учнів. Виховувати любов до рідної мови.

Обладнання.Загадка,малюнок потяга,назви зупинок,картки із завданнями, малюнок “Зимовий ліс”,слова-прикметники.

Урок-подорож

Хід уроку

І.Організаційний момент

Привітання. Хвилинка релаксації

Девіз уроку

- Девіз нашого уроку буде такий:

Думати швидко

Виконувати чітко

Творчо працювати

Каліграфічно писати

ІІ. АОЗ та мотивація навчання

· Слово вчителя

· Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. Я запрошую вас у подорож. А ось, щоб дізнатись на чому вирушаємо у мандрівку, вам потрібно відгадати загадку.

Загадка

Срібна стрічечка лежить,

ланцюжок по ній біжить.

І на станціях гудок

подає той ланцюжок.

( Потяг ).

· Скажіть, будь ласка, а без чого не може відбутися посадка на потяг? Чого не вистачає нам, щоб зайняти свої місця у вагонах?

· Так,нам не вистачає квитків.

· А щоб придбати квитки на казковий потяг, нам потрібно повправлятися в каліграфічному записі буквосполучення от.

· Яке з’єднання? В яких словах зустрічається це буквосполучення?

· А ще й у слові потяг.

Каліграфічна хвилинка

· Пропишіть буквосполучення от і словопотяг.

· Квитки ми отримали.

· А чи знаєте ви до якої частини мови належить слово потяг?

· А що таке іменник?

· Наведіть приклади.

· Складіть і запишіть речення зі словом потяг. ( Розбір речення ).

Потяг прибув на вокзал.

· Дистанційний диктант

- Діти, контролер має перевірити ваші квитки. В ролі контролера виступає дистанційний диктант.

Дистанційний диктант

Село, весна, веселий, ховається, Мурчик, сказати, зелений, м’ята, зимовий.

· Перевіряємо.

· Прес-конференція.

· Контролер дозволив зайняти місця у потязі. Всі готові до мандрівки.

· Лишилося дізнатись до якої країни ми вирушаємо, щоб це з’ясувати проведемо прес-конференцію.

· Уявіть себе журналістами.

· Я представляю частину мови, а яку саме ви дізнаєтесь, поставивши мені конкретні запитання.

· Так, це прикметник.

· Отже, ми вирушаємо до країни ПРИКМЕТНИК.

· А що таке прикметник? ( Приклади ).

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

· Спробуйте спрогнозувати тему сьогоднішнього уроку.

· Сьогодні на уроці ми поглибимо свої знання про прикметник. З’ясуємо значення прикметника у мовленні та його роль у реченнях.

· А для чого ми використовуємо у своєму мовленні прикметники?